Bezpieczny druk

Drukarnia to firma lub zakład zajmujący się drukowaniem różnego rodzaju materiałów, takich jak książki, ulotki, broszury, katalogi, plakaty, wizytówki, etykiety, opakowania i wiele innych. Drukarnia korzysta z różnych technologii drukowania, w tym offsetowego, cyfrowego, fleksograficznego, sitodrukowego i wiele innych.

Drukarnie oferują również usługi projektowania graficznego, doradztwa w zakresie wyboru materiałów i technologii drukowania oraz usługi związane z obróbką końcową drukowanych materiałów, takie jak cięcie, klejenie, bigowanie, laminowanie i wiele innych.

Drukarnie mogą działać jako dostawcy usług drukarskich dla klientów biznesowych, organizacji, instytucji, agencji reklamowych, a także dla indywidualnych klientów, którzy chcą wydrukować np. zaproszenia na wesele czy albumy z fotografiami.

Arkusze planowe mogą być również wykorzystywane w drukarniach. W drukarni arkusz plano to po prostu pojedynczy arkusz papieru lub innej powierzchni, który jest drukowany w jednym przebiegu drukarki. Drukarki arkuszowe są przeznaczone do drukowania na arkuszach plano i umożliwiają drukowanie dużej ilości różnych projektów na jednym arkuszu. W drukarni arkusz plano jest często wykorzystywany do drukowania plakatów, ulotek, broszur, katalogów i innych materiałów reklamowych. Jest to bardzo popularny format druku, ponieważ umożliwia drukowanie wielu egzemplarzy w krótkim czasie i po przystępnej cenie.
Arkusz plano pozawala na ograniczanie kosztów wydruku i sprawia że powstaje mniej odpadów przy ostatecznej bróbce wydruków.