Alarm w aptece

Systemy alarmowe w aptece pozwalają zabezpieczyć cały asortyment i zapobiec kradzieżom, które z pewnością wpłyną na poniesienie kosztów. Punkty apteczne każdego dnia obsługują mnóstwo osób, dlatego farmaceuci nie są w stanie pilnować, czy nikt nic nie ukradnie. W tym celu sprawdzą się systemu monitoringu w połączeniu z alarmem. Jaki alarm do apteki wybrać? Czym się kierować podczas wyboru? 

Jaki alarm do apteki? 

Systemy alarmowe obejmują zestawy urządzeń, które są wykorzystywane w wielu obiektach. Służą do zabezpieczenia pomieszczeń przed niebezpiecznymi sytuacjami, związanymi przykładowo z kradzieżą. W aptece możemy postawić na kilka rozwiązań: 

  • Systemy antynapadowe – są uruchamiane za pomocą przycisku alarmowego lub pilota, co z kolei pozwala uaktywnić działanie pozostałych elementów systemu.  
  • Systemy antywłamaniowe – bazują na czujkach magnetycznych lub czujnikach podczerwieni. Zazwyczaj są instalowane na oknach, bramach lub drzwiach.  
  • Systemy telewizji dozorowej – CCTV – służą do nieustannego nadzoru nad budynkiem chronionym lub archiwizowania nakręconych wcześniej materiałów.  
  • Systemy zapobiegające pożarom – wykorzystywane są w celu wykrywania niebezpieczeństwa związanego z pożarem, Używane są tutaj czujniki ognia i dymu.  
  • Systemy kontroli dostępu – SKD – zapewniają dostęp do danego miejsca tylko wybranym osobom w aptece. Innowacyjne technologie opierają się coraz częściej na analizie linii papilarnych, tablicy rejestracyjnej, czy nawet tęczówki oka.  

Wybór najlepszego rozwiązania 

Systemy alarmowe muszą zostać dostosowane do miejsca, w którym będą wykorzystywane. Jeśli nie do końca wiemy, jaki alarm wybrać do apteki, poprośmy o pomoc specjalistę w firmie zajmującej się sprzedażą systemów tego typu. Uzyskamy rzetelną pomoc i wsparcie na każdym etapie wyboru, zakupu i montażu urządzeń zabezpieczających budynek.  

Pamiętajmy o tym, że rodzaj systemu alarmowego jest zależny od typu centrali alarmowej, przeznaczenia i innych przydatnych funkcji. Wybór zależy od osobistych preferencji, przy czym warto mieć na względzie sprawdzone urządzenia o najlepszej jakości.